طول مطالعه: 5 دقیقه

عکس های پول کشور آمریکا (دلار)

اپل سال گذشته برای نخستینبار نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز را به آیفون اضافه کرد. برای نخستینبار در تاریخ، با آیفونی مواجه هستیم که از دوربینی با حسگر اصلی ۴۸ مگاپیکسلی بهره میبرد. همچنین موتور عصبی ۱۶ هستهای جدیدی دارد که میتواند تقریباً ۱۷ تریلیون عملیات را در هر ثانیه انجام دهد.کوپرتینوییها پس از گذشت سالها، دوربین اصلی آیفون را بهشکل درخورتوجهی تغییر دادهاند. مدیرعامل اپل میگوید: «مشتریان ما هر روز روی آیفون خودشان حساب باز میکنند و آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس بیشتر از هر آیفون دیگری، پیشرفته شدهاند».

ولادیمیر پوتین جودو
​​​​​.

بهگفتهی اپل درحالحاضر بیش از ۲۵۰ اپراتور مخابراتی در ۷۰ کشور از شبکهی 5پشتیبانی میکنند. بهگفتهی اپل در حالت همیشهروشن، نرخ نوسازی نمایشگر به یک هرتز کاهش مییابد تا انرژی زیادی از باتری سلب نشود. پنل جلویی بزرگترین تغییر در آیفونهای پرو نسل جدید بهشمار میرود؛ بهگفتهی اپل آیفونهای پرو نسل جدید در بالای نمایشگرشان میزبان حفرهای کپسولی برای جایگزینی با بریدگی هستند که این حفرهی کپسولی بهصورت پویا تنظیم میشود.اپل موفق شده حسگر مجاورتی را به پشت نمایشگر منتقل کند. ᠎​​.

ابرتورم جهانی

گوشیهای آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس ادامه دهندهی راهی هستند که آیفون ۱۰ شروع کرد، اما برای اولینبار در تاریخ، در پنل جلویی بهجای بریدگی (ناچ) به حفره مجهز شدهاند. فرمول آیفونهای تمامصفحه از سال ۲۰۱۷ با رونمایی آیفون ۱۰ نوشته شد، در آیفون ۱۱ به تکامل رسید و با آیفون ۱۲ تغییر درخورتوجهی را تجربه کرد. آیفون تا ۳۰ دقیقه میتواند در عمق ۶ متری آب باقی بماند و دچار هیچگونه مشکلی نشود.

ولادیمیر پوتین و همسرش
ارسال پیام ازطریق ماهواره چندین دقیقه به طول میانجامد. این فناوری جدید به کاربران اجازه میدهد لوکیشن خود را ازطریق ماهواره به اشتراک بگذارند. دوربین مورداشاره بهتر از قبل تصاویر ماکرو میگیرد و در محیطهای کمنور سه برابر عملکرد بهتر از خود نشان میدهد. شرکت آمریکایی گوشیهای مورداشاره را به چند فناوری مخصوص مجهز کرده تا مصرف انرژی بیش از پیش کاهش یابد. غول فناوری آمریکایی میگوید برای ارائهی قابلیتهای منحصربهفردش، زودتر از قبل را وارد معادلهی پردازش تصویر میکند تا کیفیت نهایی تصویر به شکل درخورتوجهی افزایش یابد.دوربین فوقعریض آیفونهای پرو نیز بهبود قابلتوجهی را تجربه کرده است.

سیستم ارتباط ماهوارهای آیفون، ارسال پیام به اورژانس و سایر سرویسهای اضطراری را در ناحیههایی که شبکهی سلولار و وایفای دردسترس نیست امکانپذیر میکند. گوشیهای پرچمدار نسل جدید اپل در رنگهای ارغوانی، طلایی، نقرهای و مشکی دردسترس قرار میگیرند و از سیستمعامل 16 پشتیبانی میکنند. سیستم ارتباط ماهوارهای در ماه نوامبر ۲۰۲۲ دردسترس ساکنان آمریکا و کانادا قرار میگیرد و این سرویس به مدت دو سال رایگان خواهد بود.آیفونهای نسل جدید بهلطف بهرهمندی از مودم توانمند، سرعت دانلود و آپلود بالایی زمان اتصال به شبکهی 5دارند.

روشنایی نمایشگر آیفونهای پرو نسل جدید در محیطهای روباز به ۲٬۰۰۰ نیت میرسد که عدد مذکور دو برابر بیشتر از آیفون ۱۳ پرو میباشد.اپل میگوید آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس بهلطف بهرهمندی از شیشهی در پنل جلویی، همچنان مقاومت بسیار بالایی دارند. اپل از دو سال پیش سیستم لرزشگیر را مستقیما به حسگر تصویر منتقل کرده و سیستم لرزشگیر -در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس وارد نسل دوم شده و عملکرد بهتری دارد.بهگفتهی اپل آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس با بهرهمندی از ، عکاسی محاسباتی را وارد مرحلهی جدیدی میکنند.

آیفونهای نسل جدید از کیفیت ساخت فوقالعاده بالایی برخوردار هستند و بهترینهای بازار را به رقابت دعوت میکنند. پرقدرتترین تراشه در تاریخ تراشههای دنیای موبایل به آیفونهای پرو نسل جدید کمک میکند تا انیمیشنهای را بدون مشکل نمایش دهند. پس از تشخیص تصادف خودرو، رابط کاربری مربوط به تماس با سرویسهای اضطراری روی اپل واچ بهنمایش درمیآیند؛ زیرا پس از تصادف، به احتمال زیاد اپل واچ به فرد نزدیکتر است.آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس علاوه بر موارد مذکور به سیستم ارتباط ماهوارهای که اپل آن را خطاب میکند مجهز هستند؛ بهلطف این سیستم، آیفون میتواند مستقیما به ماهواره متصل شود.

قابلیت تشخیص تصادف علاوهبر حسگرهای شتابسنج جدید، به سایر سنسورهایی که در آیفون استفاده شده اتکا میکند. حسگر بارومتر در آیفون درحالحاضر میتواند تغییرات فشار کابین خودرو را نیز تشخیص دهد، دقت بالاتری درمقایسه با نسل پیشین دارد و میکروفون میتواند صداهای شدیدی را که درنتیجهی تصادف ایجاد میشوند شناسایی کند. بدون اینکه در دسترسی به محتوای بهنمایشدرآمده روی صفحه مشکل ایجاد کند، در وضعیت فعال به سر میبرد تا کاربران بتوانند بهسادگی به قابلیتهای مختلف دسترسی داشته باشند.

مسکن ملی ثبت نام

دوربین سلفی که لنزی با دیافراگم /1.9 دارد نیز در محیطهای کمنور تا دو برابر بهتر از نسل قبل عمل میکند. دوربین تلهفوتوی پنل پشتی در محیطهای کمنور دو برابر عمکرد بهتری دارد و بزرگنمایی اپتیکال سه برابری را امکانپذیر میکند. آیفونهای پرو نسل جدید مانند نسل پیشین همچنان لبهی تخت دارند، به پنل پشتی و جلویی شیشهای مجهزند و از فریم فولادی بهره میبرند. آیفونهای جدید همچنان در کانفیگ پایه ۱۲۸ گیگابایت حافظهی ذخیرهسازی دارند و در قویترین کانفیگ از یک ترابایت حافظه بهره میبرند.

جام جهانی کشتی آزاد
ابعاد نمایشگر پرچمداران جدید اپل درمقایسه با نسل پیشین تغییری را تجربه نکرده، اما کاهش حاشیهی طرفین باعث شده در نگاه اول حس کنید آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس از نمایشگری بزرگتر بهره میبرند. اپل سیستم فلاش آیفونهای نسل جدید را نیز اصلاح کرده است. واحد این پردازنده که به ۶ هسته مجهز شده شامل دو هستهی پرقدرت و چهار هستهی کممصرف است. قیمت این دو گوشی درمقایسه با نسل پیشین تغییر نکرده است. طبق اعلام رسمی اپل، دو گوشی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس یکساعت شارژدهی اضافی درمقایسه با آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس دارند.اپل گوشی آیفون ۱۴ پرو را با برچسب قیمتی ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس را با برچسب قیمتی ۱٬۰۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد کرد.

در سیستم ارتباط ماهوارهای، آیفون با سؤالات ازپیشتنظیمشده به استقبال کاربر میآید و به آنها میگوید که برای دسترسی به ارتباط ماهوارهای گوشیشان را کدام سمت بگیرند. در این حالت اطلاعاتی مثل زمان، ویجتها و را میتوانید سریعاً مشاهده کنید. آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در زمینهی ضبط ویدیو نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارند. مدلهایی از آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس که در آمریکا روانهی بازار میشوند، درگاه فیزیکی سیمکارت ندارند و صرفاً مبتنیبر سیمکارت الکترونیکی هستند.

نمایشگر همیشهروشن باعث میشود صفحهی قفل جدید، بسیار پرکاربردتر شود. دوربین فوقعریض درحالحاضر مجهز به پیکسلهای ۱٫۴ میکرومتری میباشد. بهعنوان مثال زمان پخش موسیقی گسترش مییابد.

آخرین بروزرسانی در: